Hakkımızda

Hakkımızda

Photo

Şirket Profili

Moda ve hazır giyimde dünya trendlerini takip ederek; tasarım, renk, desen ve kumaşta inovatif ürünler sunan Viola Tekstil, kurulduğu 1991 yılından beri faaliyetlerini sürdürmektedir. Zaman içinde gerçekleştirdiği akıllı kaynak kullanımıyla, günümüzde ulusal ve uluslar arası pazarda pay sahibi olan Viola, hem kendi markasıyla hem de Türkiye ve dünya ligindeki büyük tekstil markalarına sunduğu kaliteli fason ürünleriyle Türk tekstil sektörünün güçlü oyuncuları arasında yer almaktadır.

Kadın modasında dünyanın nabzını tutan ve özgün esinlerini kendi çizgisiyle ürünlerine yansıtan Viola Tekstil; Avrupa ve Ortadoğu pazarının hazır giyim ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İstanbul Yenibosna'da 3.800 metrekarelik kapalı alana kurulu tesisinde, ayda 50 bin parçalık üretim gücüne sahiptir. AR-GE ve teknoloji rüzgarını ardına alarak büyüyen Viola Tekstil, her model için minimum 300 adetlik imalat gerçekleştirmektedir. Kadın giyimine yönelik örme dokuma üst ve alt giyim üretiminde hem kendi markası olan VİOLA’ya hem de diğer markalara sipariş üzerine fason üretim yapan şirket; kalite politikası, iş etiği, donanımlı insan kaynakları, müşteri memnuniyeti uygulamaları ve zamanında teslimat programları ile kendi sektörünün öncüleri arsındadır.

Kesim, modelhane ve tasarım bölümlerini kendi bünyesinde toplayan Viola Tekstil; uzun bir süreden beri Türk ve dünya devlerinin vitrinlerinde boy göstermektedir. Endüstriyel varlığını; “Devlerin ardındaki büyük güç…” olarak niteleyen şirket, aşağıda sıralanan müşteri portföyünde, gerçek anlamda tekstil liderlerini barındırmaktadır.

Türkiye: Network, Beymen Club, Morhipo
Danimarka: Brandex – DK Company - BTX Group, Nör Fashion
Finlandiya: NP Collection
Fransa: Christine Laure
Almanya: Kenny’s, Milano Italy, Smith & Soul, Bugatti
İsrail: Ordwoman, Euro Collection
Kuveyt: Eleganza, Anotah, Essence
İngiltere: Pomodoro, Sosandar, Karen Millen

Photo

Vizyon & Misyon

Ulusal ve uluslar arası sektörel deneyimini, AR-GE ve teknoloji yatırımları ile ürünlerine yansıtmak ve kalite arayışında daima yenilikçi stratejiler geliştirmek, Dünya pazarındaki oyun alanını genişletmek ve Türk tekstil sektörünün gelişimine katkı sunmak, Müşteri memnuniyetini daha da üst seviyelere taşıyarak; şirketin gelişme ve büyüme motivasyonunu güçlendirmek.

Doğaya ve insana saygı çerçevesinde üretim yapmak, Çalışan ve işyeri güvenliği, iş etiği, yenilikçi ürün politikası, üretim, sunum, satış ve üst düzey AR-GE faliyetleri ile teknoloji kullanımı gibi alanlardaki kurumsal anlayış ve değerleri koruyarak faaliyetlerini sürdürmek, Ürünlerini; kalite, verimlilik ve güven odağında, müşteri ihtiyaçlarına ve dünya trendlerine uygun şekilde geliştirmek ve sunmak,